poniedziałek, 16 września 2013

Muszę nadrabiać, więc będzie 3 w 1 (trzy w jednym)

a może nawet i więcej, bo od ostatniego posta działo się naprawdę wiele.

Po pierwsze, "primo":
zaczynam oczywiście od Wielkiego Wyścigu dla Bartka. Pamiętajcie, biegamy i wpłacamy - kto jeszcze nie uczestniczy - zapraszam do lektury (klik). Ostatnio napisali o naszej akcji nawet na maratonypolskie.pl i to na głównej stronie (klik)! a tak poza tym, to mamy już ponad 100 uczestników naszej rywalizacji na Endomondo (klik) - do końca września mamy full czasu więc kto ma ochotę - czekamy z Bo i Krasusem.

Po drugie, "primo":
Byłem na obozie biegowym w Szklarskiej Porębie - tak żyję i to nie prawda, że nie miałem siły pisać z tego powodu :-) Choć przyznam szczerze, nie wyobrażałem sobie, że będę tyle biegał. Mieszkaliśmy w hotelu Bornit i przez bite 10 dni moje życie toczyło się w idealnie powtarzalnym rytmie: śniadanie, trening, prysznic, lunch, spanie, trening, prysznic, kolacja, spanie. Rano zazwyczaj robiliśmy rozbieganie od 15 do 30km w okolice zwane Reglami i raz na Halę Izerską w Jakuszycach a po południu czekała nas równie "przyjemna" wycieczka na tzw. Hutę - 8km, z czego pierwsze 4km sporego darcia pod górę. Jeśli wcześniej pisałem posty, że "jeszcze tyle w życiu nie biegałem" to dopiero na tym obozie przekonałem się co to tak naprawdę znaczy. Przed kwietniem 2013, równy rok biegałem po ok. 35km tygodniowo, od kwietnia 2013 ta średnia wzrosła do ~60km gdy tymczasem podczas pierwszego tygodnia obozu zrobiłem 166km - dla mnie to mega skok! Przekonałem się o tym już na pierwszym treningu biegu ciągłego na 12km gdzie w jego trakcie zrobiłem życiówkę na 10km (41:52) a potem było jeszcze mocniej. Po tygodniu zaliczyłem trening na stadionie (pierwszy raz w życiu) i 30 kilometrową wycieczkę na Zamek Chojnik w 2g:40m.

Przed wyprawą na Chojnik
Po dniu odpoczynku - czyli zaliczeniu Regli 15km i Huty 8km :-) zrobiliśmy znów bieg ciągły. Tym razem nie w Jakuszycach a na Zakręcie Śmierci i znów rekord! W trakcie 12km biegu w tempie 4:09 min/km wykręciłem pierwsze 10km w czasie 41:31. W sumie na obozie przebiegłem 241km w 10 dni i uzależniony jeszcze bardziej od biegania wróciłem na niziny.

Po trzecie, "primo":
zaraz po powrocie, 1 września, wystartowałem na 10km w Bednarach. Oczywiście uczucia miałem mieszane bo zakładałem, że pewnie powinienem się zregenerować po takim bieganiu obozowym. Pomimo wietrznej pogody (wiało jak cholera) pobiegłem jednak w niedostępnym, jak do tej pory tempem: poniżej 4:00 min/km i wykręciłem czas 39m:51s co stało się moją "życiówą na dychę" z magiczną TRÓJKĄ z przodu. Jakby tego było mało stanąłem na podium w kategorii M40, odbierając puchar za II miejsce.

Samotna walka z wiatrem na 7 kilometrze
Ostatni kilometr zrobiłem w tempie 3:24 min/km co pokazało, że chyba faktycznie mocy przybyło i jestem gotowy na jesienne wyzwania.

Po czwarte, "primo":
tydzień później pojechałem do Piły. To miał być sprawdzian przed Berlinem czyli 21km na Mistrzostwach Polski w półmaratonie. Kiedy w kwietniu zrobiłem "połówkę" w 1:36:53 miałem prosty plan: co roku zejdę o minutę i za 5 lat znajdę się w gronie pierwszych 300 zawodników, którzy robią ten dystans w godzinę trzydzieści. Miałem świadomość, że na postępy trzeba zapracować. Nie będę się więc rozpisywał bo zawody już wrzuciłem na Endo :-) Pomimo wiatru (znów!) zrealizowałem cichy plan czyli 4:15 min/km. Pobiegłem jak po sznurku pokonując ostatni kilometr z oszałamiającym, dla mnie, tempem 3:58 min/km co pozwoliło uzyskać czas 1g:29m:41s, który stał się moją życiówką w połówce.

Najcenniejsze trofeum: 1:29:41
Po piąte, "primo":
czekam na ten Berlin i w głowę zachodzę co ja tam wywinę.

4 komentarze:

 1. 39:51? Ale mówisz serio?! Chłopaku, to dokładnie tyle samo co ja!:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę, nie ściemniam - dokładnie 39:51! Tu mnie znajdziesz na zestawieniu Open - miejsce 18 http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2013/bednary310.pdf

   Usuń
  2. Piknie;) Ja w zestawieniu mam 40:03, a to dlatego, że nie trafiłem na linię mety (pobiegłem źle) i stoper swój zatrzymałem obok mety - musiałem zawrócić, przeskoczyć płotek i przebiec metę;P Ale dla siebie liczę ten wynik 39:51:) Ja to zrobiłem kilka miesięcy po 3:19 w BCN, to Ty tym bardziej powinieneś spokojnie mój martoński wynik poprawić:)

   Usuń
  3. Jak wpisałem w kalkulatorze na bieganie.pl czas z dychy 39:51 to wyliczył mi 1:29:40 na półmaraton - no to zrobiłem o sekundę gorzej :-) Jak podałem oba i sprawdziłem tempo na 3km to wyszło mi 3:35 min/km a w niedzielę biegłem 3,8km i zrobiłem 3:28 min/km - czyli się sprawdza. Tempo i czas, które mi teraz wylicza na maraton po prostu nie mieści mi się w granicach zdrowego rozsądku - ale co tu kryć, normalny raczej nie jestem biegając 400km miesięcznie. Mam zamiar to zrealizować, nie po to trenuję z takim zapałem, żeby odpuścić :-)

   Usuń